Redukcja wagi, a cholesterol

Nadwaga to problem, który dosięga około 50% cywilizowanej społeczności. Ta zatrważająca statystyka cały czas rośnie. Zdecydowanie najbardziej przyczynia się do tego brak ruchu (siedzący tryb życia) oraz nieodpowiednie odżywianie (brak zbilansowanej diety).

Osoby, które borykają się z nadmiarem złego cholesterolu LDL bardzo często narzekają na nadmiar zbędnych kilogramów. Istnieje bowiem zależność między nadwyżką cholesterolu, a nadwyżką zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących redukcji nadwagi.

Jak poradzić sobie z nadwagą?

Nadwaga stanowi bardzo poważny problem. Poza tym, że stanowi defekt kosmetyczny – może nieść zagrożenie także dla zdrowia. Wszakże, otyłość i jej powikłania uśmiercają około 1,5 miliona osób w skali całego roku.

Walka z nadwagą z całą pewnością nie należy do nałatwiejszych. Potrzeba ogromu samoodyscypliny, zaangażowania i cierpliwości. Czas trwania odchudzania zależy oczywiście od skali problemu.

Odchudzanie czyli…

… dieta

Jadłospis stanowi podstawę odchudzania. Powinien być zbilansowany i pełnowartościowy. Nie zalecamy wykorzystywać diet głodówkowych, gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla zdrowia danej jednostki.

… trening

Realizacja planu treningowego jest konieczna. To właśnie podczas ćwiczeń dochodzi do procesu spalania tkanki tłuszczowej. Należy trenować regularnie, z odpowiednią intensywnością i objętością.

… suplementacja

Suplementy diety stanowią niezwykle ważny element odchudzania. Przyczyniają się do wzrostu tempa przemiany materii, pozwalają oczyścić organizm, wyregulować rytm pracy całego układu trawiennego. Szacuje się, że mogą poprawić efektywność diety o nawet kilkadziesiąt procent.

Wybór skutecznych suplementów diety jest niezwykle ważny. Jednym z absolutnie topowych środków wspomagających odchudzanie – bez cienia wątpliwości – jest Piperinox.

Efektywne odchudzanie, czyli – jak radzić sobie z niemałą nadwagą?

Dla wielu nadwaga to prawdziwy koszmar. Defekt ten potrafi wprawiać w kompleksy i doprowadzać do łez. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu w dzisiejszym świecie osoby z nadwagą poddawane są mocnej krytyce. Wzorzec atrakcyjności opiera się na zgrabnej, umięśnionej sylwetce.

Aby efektywnie się odchudzać należy zadbać o trzy wyżej wymienione elementy oraz… motywację. Nieustanna chęć do działania jest absolutnie konieczna. W przeciwnym wypadku trudno o jakiekolwiek efekty odchudzania. Aby utrzymać ją na najwyższym poziomie warto posiadać konkretny, szczegółowy plan działania.

Czy kiedy schudnę, spadnie również cholesterol?
Obniżenie cholesterolu naturalnie będzie szło w parze z redukcją zbędnych kilogramów. Wynika to z faktu, iż zastosowanie zbilansowanej, zdrowej diety i realizacja planu treningowego – naturalnie przyczynia się do spadku złego cholesterolu.

Nie mniej jednak, jeśli odchudzanie ma być samo w sobie sposobem na obniżenie cholesterolu, zalecamy wzbogacenie diety owocami, warzywami i rybami morskimi. Ponadto, całkowicie zrezygnować należy z kawy, fast-foodów i niezdrowej żywności.

Odchudzanie – mnóstwo korzyści
Warto zauważyć, że procesy redukcyjne przynoszą realnie mnóstwo korzyści dla zdrowia. Mowa tutaj nie tylko o obniżeniu cholesterolu, ale także:

  • eliminacji toksyn z organizmu (procesy detoksykacyjne)
  • poprawa składu ciała
  • eliminacji cellulitu, trądziku i innych zmian skórnych
  • obniżenie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych
  • obniżenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II

Ponadto, brak nadwagi to także lepsze samopoczucie, brak defektów urody i zdecydowanie większa pewność siebie. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *