Lenvitol – cena, opinie, skład

W ostatnim czasie wiele osób na problemy z krążeniem i zbyt wysokim poziomem cholesterolu poleca olej lniany. Dzisiaj pod lupę wzięliśmy produkt dostępny w każdej aptece – LenVitol. Czy działa? Czy jest skuteczny? Jakie ma opinie? Ile kosztuje? Na te i wiele innych pytań – znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tego artykułu.

LenVitol – skład produktu

LenVitol to suplement diety w postaciu oleju lnianego tłoczonego na zimno. W jednej porcji (5ml) zawarte jest: 2,7g kwasów wielonienasyconych omega-3; 0,7g kwasów wielonienasyconych omega-6; 0,8g kwasów jednonienasyconych.

LenVitol – działanie i opis produktu
LenVitol to olej, który powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Dzięki temu, zawartość wielonienasyconych kwasów Omega-3 i Omega-6 jest wyższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku innych produktów tego typu.

LenVitol doskonale sprawdza się w leczeniu i profilaktyce chorób związanych z zaburzeniami poziomu cholesterolu we krwi.

Produkt prócz właściwości sprzyjających regulacji cholesterolu może być również wykorzystywany jako suplement codziennej diety. Kwasy wielonienasycone są bardzo ważne szczególnie w okresie wzrostu.

LenVitol – przeciwwskazania
Olej lniany tłoczony na zimno powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami producenta. Nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia.

LenVitol – cena
500 mililitrów oleju LenVitol to koszt około 25 złotych. Produkt dostępny jest w niemal każdej aptece.

LenVitol – opinie
Jako, że najlepszym wyznacznikiem skuteczności danego suplementu diety są jego opinie, przygotowaliśmy mini-zestawienie:

Kacper Jarnusz, forum Wizaz.pl:
Stosowanie LenVitol jest nie tylko dobre dla organizmu i jego witalności, ale także w leczeniu wszelkich schorzeń o charakterze kardiologiczno-naczyniowym. Produkt wskazany jest do stosowania przy nadwyżce cholesterolu LDL. Osobiście, stosuję od niemal pół roku – w tym czasie poziom LDL zmalał o niemal 12%. Aktualnie jest w normie.

Januleczka33, forum Stylistka.pl:
U mnie problemy z cholesterolem zostały rozwiązane po zastosowaniu oleju lnianego tłoczonego na zimno (produkt LenVitol). Przez trzy miesiące prócz ścisłej diety śródziemnomorskiej stosowałam olej lniany, czego konsekwencją była całkowita regulacja LDL we krwi. Dzisiaj stosuję profilaktycznie (mała łyżeczka przy posiłku) i nie muszę się martwić swoją dietą, bo Omega-3 i Omega-6 zawarte w produkcie pozwalają utrzymać równowagę.

Arkadiuszo1951, forum Senior.pl:

Prawdę powiedziawszy – od zawsze sceptycznie podchodziłem do wszelakich suplementów, olejów i tranów, ale… LenVitol akurat okazał się dosyć dobrą kompozycją. Co ważne – nie smakuje tak ohydnie jak oleje rybie. Można go spokojnie dodawać do sałatek i innych dań.

MareczekGda, forum poMesku.org.pl:

LenVitol – fajna kompozycja w dobrej cenie. 500 porcji (100 x 5 ml) w cenie 30 złotych? Dla mnie bomba. Znacznie tańsze, a równie skuteczne rozwiązanie co kapsułki. Nie lubię przepłacać. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *