Domowe sposoby na białe zęby. Jak wybielić zęby i pozbyć się przebarwień?

Domowe sposoby na białe zęby to rozwiązania, po które ochoczo sięga multum osób. W zasadzie trudno się temu dziwić – zdrowy, śnieżnobiały uśmiech ma ogromny wpływ na atrakcyjność. Jednakowoż, pojawia się ważne pytanie: czy domowe sposoby na wybielenie zębów są skuteczne i bezpieczne?

Skuteczność wybielania zębów w domu. Jakie efekty możesz osiągnąć?

Wybielanie zębów w domu to proces, który może przynieść zaskakująco dobre rezultaty. Realizując niektóre metody możemy już po kilku dniach osiągnąć poprawę o kilka tonacji. Co więcej, domowe sposoby pozwalają pozbyć się punktowych zażółceń.

Bezpieczeństwo wybielania zębów w domu. Czy domowe sposoby mogą powodować skutki uboczne?

O ile w przypadku skuteczności, możemy mówić o domowych sposobach jako alternatywie dla drogich zabiegów, o tyle w przypadku bezpieczeństwa stosowania – niekoniecznie. Uznaje się bowiem, że większość domowych może przynieść więcej szkód, aniżeli pożytku. Dlatego też, mało który stomatolog rekomenduje wykorzystywanie domowych metod.

Najpopularniejsze metody na białe zęby

Przedstawiamy najpopularniejsze metody na białe zęby. Zaznaczmy jednocześnie, że nie jest to żaden ranking. Żadna z metod nie jest przez nas rekomendowana i nie bierzemy odpowiedzialności za jej wykorzystanie. Artykuł ma wyłącznie charakter edukacyjny.

Soda oczyszczona

Metodą, o której można powiedzieć, że jest zdecydowanie najpopularniejsza jest soda oczyszczona. To związek, który działa wybielająco na zęby i daje natychmiastowe efekty. Już po jednym szczotkowaniu sodą można zauważyć poprawę.

Istnieje jednak wysokie ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów, co przyniesie więcej szkody, aniżeli pożytku z wybielania tą metodą.

Sok z cytryny

Wybielanie zębów przy wykorzystaniu soku z cytryny to metoda, o które można powiedzieć, że jest więcej, niż efektywna. Działa świetnie, a przy tym zbiera nie najgorsze recenzje specjalistów. Co prawda, sok z cytryny jest źródłem kwasów owocowych, aczkolwiek – nie są one aż tak groźne dla szkliwa jak ma to miejsce w przypadku sody oczyszczonej.

Sok z cytryny możemy stosować w formie płukanki do zębów, dodawać do pasty do zębów lub po prostu przegryzać cytrynę.

Herbata z czystka

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa stosowania jest herbata z czystka. Mówi się, że nie powoduje skutków ubocznych i w dodatku jest nieuciążliwa w stosowaniu.

Można mieć co prawda zastrzeżenia do smaku herbaty z czystka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę poprawę koloru zębów o kilka tonacji na przestrzeni kilku-kilkunastu miesięcy, to wniosek nasuwa się sam: warto!

Podsumowując, domowe sposoby na białe zęby mogą okazać się skuteczne. Nie mniej jednak, trzeba podchodzić do nich ze sporym dystansem, gdyż trudno ocenić bezpieczeństwo ich stosowania.

Zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy sięgając po rozwiązania profesjonalne – zabiegi oferowane w gabinetach stomatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *